VİESSMANN VİTOPEND (0312 436 54 55) ELEKTRONİK KART TAMİRİ ve ARIZALARI (VİTODENS)

 

Viessmann Kombi kart Tamiri Hizmeti Vermekteyiz.
Diğer Kombilerde kart stokumuz mevcuttur.Arızalı Kombi Elektronik kartınızı Firma Merkezimize Getirebilir Veya Kargo ile de Gönderebilirsiniz.
Arızalı Olan Viessmann Kombi Kartı’nın tamir Esnasında vakti olmayan Müşterimize Eski Kartı Bırakarak Stokta Mevcut olan hazır Viessmann Kartı 1 yıl Garantili  Alabilme imkanı sunuyoruz.
Ürünler Hakkında Bilgi Almak için (0312) 436 54 55 Numaralı Telefondan Ulaşabilirsiniz.

Kombi Kartın Zarar görmemesi Açısından  Her elektronik Kart için Alınması gereken elektro statik Tedbirleri alınır ve Devreye enerji verilmez. Gerek Duyulduğu Takdirde Arızalı olduğundan şüphe edilen malzemeler, Sağlam malzemeler ile Karşılaştırılarak Hasarlı olup olmadığı kesin olarak tespit edilir. Arızalı malzemeler değiştirilir ve ihtiyaç varsa yazılım güncellemesi yapılarak son testleri de başarıyla tamamladıktan Sonra MüşterilerimizeTekrar gönderimi Sağlanır.

Viessmann KOMBİ Arıza KODLARI: (0312) 436 54 55

VİESSMANN VİTOPEND 100 (0312 436 54 55)  ve ELEKTRONİK KART /ANAKART/TAMİRİ (ANKARA) VİTODENS ARIZALARI

Viessmann Vitopend 200 Kart Tamiri

Viessmann Vitopend 200 Kombi Kart Tamiri

 

Viessmann Vitopend 100 Kart Tamiri

Viessmann Vitopend 100 Kombi Kart Tamiri

 

 

Vitopend 100

A0 Arıza Kodu : Brülörün Blokajın Da Gaz Bağlantısının Basınç Sistemi Düşmüş. Gazla İlgili Olarak Sorun Mevcut. Kombi Bu Kod’da Ateşleme Gerçekleştiremiyebilir. Sağlıklı hizmet  Sağlamayabilir. Ankara Vitopend 100 Kombi Servisi İle Görüşünüz. . Teknik Servis İle İrtibata Geçip Sorunu Çözümleyiniz.

Viessmann Vitopend 100 Kombi Kodlari, Vitopend 100 Hata Kodlari

Viessmann Vitopend 100 Ariza (Hata) Kodlari’nin Anlamlari (Açıklamaları)

F2 Arıza Kodu : Brülör Arıza Veriyor Ve Buna Bağlı Olarak Da Limit Termos Tat Atmış Olabilir. Bu Durumda Tüketicinin yapabileceği Herhangi Bir Durum Olmamaktadır. Ankara Viessmann Servisi İle İrtibata Geçiniz.

F2/F3 Arıza Kodu : BrülörAktifken Cihaz Alevlemiş Durumda. Ateşleme Elektrotların Da Veya İyonizasyon Da ProblemcOlabilir. Kesin Çözüm İçin Servis Tarafından Müdahale Gerektirir

F4 Arıza Kodu : Kombi Ateşleme İşlemini Gerçekleştiriyor Ama Alevi Algılayamadığından Sönme Yapıyor Ve KOmbinin Çalışması Sona eriyor. Gaz Valfinde,İyonlarda,  Ateşleme Elektrotlarında Yahut Ana Kartta Arıza Olabilir. Servis Tarafından Görülmesi Gerekmektedir.

F30 Arıza Kodu : Peteklere Isı Gitmesin De Etmen Olan  Sensörün De Deforme Oluşmuş. Kaloriferlerden Sıcaklık Alınamayabilir. Servis İle Görüşerek Problemin Çözümü Hakkında Detaylı Bilgi Alınız.

F38 Arıza Kodu : Kaloriferlere Sıcaklık Veren Ntc’ Sen Söründe Temassızlık Mevcut. Temassızlık Söz Konusu Olduğu İçin Ana Kart Sensörü Göremiyor Ve Otomatik Olarak Petekler Isınmıyor. NTC Sensörde Ki Temassızlığın Giderilmesi İçin Servis İle Görüşünüz.

F51 Arıza Kodu : Sıcak Suyun Gelmesin De Etkili Olan Sensörün De Ya sorun Oluşmuş Yada Ark Oluşmuş. Bu Yüzden De Kombi Sıcak Su Vermiyor. Problemin Çözümü İçin Teknik Servis Desteği almalısınız

B0/B8 Arıza Kodu : Baca Sistemi İle Alakalı Olan Baca Gazı NTC Sensörü’nün Temassızlık Yaşadığını Veya Sensör De Ark Meydana Geldiğini Belli Eden Hata Kodudur. Ntc Sensör Ana Kart Tarafından Algılanamıyor. Viessmann Kombi Servisi’nden Destek Alınız.

 

Viessmann Vitopend 111 arızaları (Elektronik Kart Tamiri)

Viessmann Vitopend 111 arızaları (hata kodları)

Kombi Ekranında ; Bar Ve Psi İbaresi Sönüp Yanıyor ise: Kombi Ekranında Bu Yazılar Yanıp Sönüyor İse Gaz Bağlantı Basıncının Düşük Olduğunu Gösterir. Bu esnalarda Tüketici Olarak Müdahale Etmeniz Gereken Bir İşlem Bulunmamaktadır Servis çağırınız.

10/18 Arıza Kodu : Kombinin Dış Hava Sıcaklık Sensöründe Kısa Devrenin Ya Da Temassızlığın Oluştuğunu Belirten Arıza Kodudur. Dış Hava Sıcaklığını Ölçme Ve Karta Bildirme Görevinde Olan Sensörde Sorun Olduğu İçin Değişimi Gerekebilir. Bu Konuda Yardımları Viessmann Servisi’nden Almalısınız.

30/38 Arıza Kodu : Cihazın Kazan Isı Sensörü Kısa Devre Yaptığında Ya Da Temassızlık Söz Konusu Olduğunda Kombi Bu Uyarı Kodlarını Vermektedir. Bu Durumda Petekler Isı Sağlamaz Ve Sensör Değişimi Gerekebilir. Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalı Konu Hakkında Yardım Almalısınız.

OC Arıza Kodu : Kombiye Girişi Olan Voltajlar Da Düşüklük Olduğunu Belirten Koddur. Bu Kod Ekranda Olduğu Sürece Cihazdan Verim Alınmayabilir. Voltajlar Yükseldiğinde Cihazda Düzelecektir. Fakat Bu Sorun Sık Sık Yaşanırsa Kombinin Beynine Zarar Verebilir. Servis Tarafından Kombi Regülatörü Takılıp, Voltaj Problemlerine Son Verilmelidir

50/58 Arıza Kodu : Boylerin Isı Sensöründe Ark Olması Ya Da Temassızlık Olması Sebebi İle Sıcak Suyun Hazırlanamadığını Belirten Arıza Kodudur. Böyle Bir Durumda Gereken Yardımları Viessmann Servisi’nden Almalısınız.

51/59 Arıza Kodu : Sıcak Su Sensöründe Kesinti Olduğunda Ya Da Kısa Devre Oluştuğunda Vitopend 111 Kombi Ekranında Bu İkaz Kodları Belirmektedir. Bu Durumda Kombi Sıcak Su Vermez Ve NTC Sensörün Değişimi Gerekebilir. Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalı Yardım Talebinde Bulunmalısınız.

 

Viessmann Vitopend 111 Kombi Kodlari, Vitopend 111 Hata Kodlari

Viessmann Vitopend 111 Ariza Kodlarinin Açıklamaları (0312) 436 54 55

OE Arıza Kodu : Özellikle Bacalı Kombilerde Baca Çekişi Kontrolünün Devreye Girdiğini Belirten Hata Kodudur. Böyle Bir Durumda Tüketici Olarak Bir Süre Kadar Beklenmelisiniz. Göstergede Hala Aynı Problem Beliriyor İse Bu Durumda Baca İle Alakalı Sorun Mevcut Diyebiliriz.

B0/B8 Arıza Kodu : Baca Gazı NTC Sensörü algılamadığında  Ya Da Ark Yaptığında Kombi Ekranında Beliren Hata Kodudur. Böyle Bir Durumda Cihaza Müdahale Etmemelisiniz Ankara Viessmann Kombi Servisi’ni Arayarak Yardım Almalısınız.

F2 Arıza Kodu : Aşırı Isı Termostatının Devreye Girip Kombi’yi Geçici Süreliğine Bloke Ettiğini Gösteren Koddur. Cihazı  Resetleyip Kısa Bir Süre Bekleyiniz. Düzelmediği Takdir De Servis Tarafından Müdahale Gerekir. Servisi Arayınız.

F3 Arıza Kodu : Brülörün Devreye Giriş Sırasın Da Cihazın Ateşleme Sistemi Alev İkazı Vermeye Başlamış Durumda. Kombiye Maximum 3 Kez Reset Atınız. Düzelmiyor İse Servis kaydı bırakıp Cihazi Kontrol Etmelerini İsteyiniz.

F4 Arıza Kodu : Cihazın Ateşlemeyi Olması Gerektiği Gibi Yaptığı Yalnız Alevi Hissetmediği İçin Verim Sağlamadığı Durumlarda Kombi Ekranında Bu Arıza Kodu Belirmektedir. Böyle Bir Durumda Ateşleme Elektrotlarında, Gaz Valfinde Ya Da İyonizasyonda Problem Var Diyebiliriz

F5 Arıza Kodu : Brülör Çalışma Durumun Da İken Prosestat (Hava Sivici) Açılmıyor Veya Ateşleme Seviyesi Hız Yüküne Geldiği Zaman Da Prose Stat Kapanmıyor. F5 Arıza Uyarısın Da Cihazın Servis Tarafından Kontrolü Gerekir. Teknik Servis Talebinde Bulununuz.

F6 Arıza Kodu : Baca Çekiş Kontrolü Yani 24 Saat İçerisin De On Defa Devreye Girme İşlemini Tamamlamış. Bu Problem Tekrar Ettiği Takdir De Baca Çekişini Gerçekleştiremiyor Olabilir. Servis İle Görüşünüz.

F8 Arıza Kodu : Gaz Valfinin Normal Süreden Daha Geç Kapandığını Belirleyen Arıza Kodudur. Tüketicinin Yapabileceği Bir Durum Söz Konusu Değildir. Servis Tarafından Teşhis Gerekmektedir.

F9 Arıza Kodu : Brülörün Arızaya Geçtiğini Belirten F9 İkazında Hız Geri Bildirimi Olmadığı İçin Brülör Arıza Verir. Bu Esnada Viessmann Teknik Servisi’ni Arayarak Servis Talebin De Bulununuz. Sizin yapabileceğiniz  Bir Durum Söz Konusu Değildir.

FC Arıza Kodu : Modül Ventilinin Kumanda Panelin De Arıza Var Anlamına Geldiği Gibi Ana Kartta Da Sorun Olabilir. Viessmann Kombi Servisi’nden Destek Alınız.

Viessmann Vitodens 100 Arızaları (Hata Kodları)

OB Arıza Kodu : Vitodens 100 Cihazın Ekranında Bu Arıza Kodu Belirdi İse Isıtma Debisinin Suyu Düşüktür. Eşanjör Hava Yaptı ise Ya Da Su Akış tirübünü Arızalandı İse Kombi Bu Arızayı Verebilir. Bu Durumda Viessmann Kombi Servisi’ni Aramanız gerekmektedir.

OC Arıza Kodu : Şebeke Geriliminin Düşük Yani Daireye Gelen Voltajın Düşük Durumda Olduğunu Belirten hata  Kodudur. Bu Durumda Sizlere Regülatör Kullanımını Öneriyoruz.

10/18 Arıza Kodu : Dış Hava Sıcaklık Sensöründe Temassızlık Ya Da Kısa Devre Gibi Durumlar Olduğunda Kombi Ekranında Bu Hata Kodları Belirir. Bu Durumda Viessmann Servisi’ni Aramalısınız.

30/38 Arıza Kodu : Kazanın Isı Sen Söründe Kısa Devre Ya Da Temassızlık Olduğunda Vitodens 100 Kombi Bu Arıza Kodunu Verir. Bu Durumda Tüketici Olarak Yapabileceğiniz İşlem Yoktur Çünkü Sensör Değişimi Gerekir. Böyle Bir Durumda Sizin Direk Olarak Viessmann Kombi Servisi’ni Aramanız Gerekmektedir.

50/58 Arıza Kodu : Vitodens 100 Kombinin Kullanım Suyu Sensöründe Ya Temassızlığın Ya Da Kısa Devrenin oluştuğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Cihaz’dan Sıcak Su Alamazsınız. Ya Da Sıkıntı Yaşarsınız. Çözüm İçin Viessmann Servisi’ni Aramanız Gerekmektedir.

51/59 Arıza Kodu : Kombinin Çıkış Sıcaklık Ntc Sen Söründe Ya Temassızlığın Ya Da Kısa Devrenin Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Teknik Destek Ve Yardım İçin Viessmann Servisi’ne Arıza kaydı Bırakmanız Gerekmektedir.

A9 Arıza Kodu : Oda Termostatı İle Bağlantının Kurulamadığı  Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Yapılabilecek Bir İşlem Yoktur. Servisin Görmesi Gerektiği İçin Viessmann Teknik Servisi’ni Aramanız Gerekmektedir.

 

Viessmann Vitodens 100 Ariza Kodlari, Vitodens 100 Kombi Kodlari

Viessmann Vitodens 100 Hata Kodlari Nelerdir (0312) 436 54 55

E4 Arıza Kodu : Viessman Vitodens 100 Kombi’nin Ekranında Beliren E4 Arızası Besleme Gerilim Sorunu Anlamına gelir. Bu Esnada Şebeke Adaptöründe Problem Var Diyebiliriz. Viessmann Kombi Servisi İle Görüşmeli Servis Kaydı Bırakmalısınız.

E6 Arıza Kodu : Vitodens 100 Kombide Oluşan E06 Arıza Kodu Kombinin Su Basıncının Düşük Olduğu Anlamına Geliyor. Kombiye İhtiyacı Olan Suyu 1,5 Bar Değerinde Su takviye ederseniz. Kombi Yeniden Çalışacak Sorun Giderilecektir.

B5/E5/F0 Arıza Kodu : Vitodens 100 Kombide Dahili İç Hatanın Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Cihaz Re Setlenmelidir. Re Set Sonrası Kombi De Düzelme Olmazsa Hangi Parçada Sorun Olduğu Konusunda Bilgiler Almak Ve Çözüm Sağlamak Adına Viessmann Servisi’ni Aramalısınız.

F2 Arıza Kodu : Vitodens 100 Kombi Ekranında Bu Arıza Kodu Oluştu İse Kombi Fazla Isınma Seviyesini Geçmiş Bu Sebeple De >Cihaz Kendini Otomatik Olarak Kilitlemiş Demektir. Bu Esnada Bir Süre Kadar Cihazın Çalışmasını Bekleyin. Kombi Normale Dönmez Yine Aynı İkazı Vermeye Devam Ederse Muhakkak Viessmann Teknik Servisi’ni Arayınız.

F3 Arıza Kodu : Brülörün Çalıştığını Ve Alev Sinyalinin Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Esnada Cihazı Tüketici Olarak Birkaç Kez Re Setlemeniz Gerekiyor. Sorunun Hala Devam Ettiği Durumlarda  Viessmann Kombi Servisi’ni Aramanız Gerekiyor.

F4 Arıza Kodu : Kombinin Ateşlemeyi Başarılı Bir Şekilde Yaptığını Lakin Alevi Hissetmemesi  Sebebi İle Yeniden Söndüğünü Belirten Arıza Kodudur. Bu Esnada Kombiye Birkaç Kez Reset Atmalısınız. Cihaz Düzelmez ise; İyonizede , Elektrotlarında, Gaz Valfinde Ya Da Ana Kartta Sorun Var Diyebiliriz. Bu Gibi Problemlerde Viessmann Servisi Aramanız gerekmektedir.

F5 Arıza Kodu : Hava Prosestat’ında (Hava Sivicinde) Problem Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Esna Da Cihazın Hava Akımında Aksamalar Olur. Problem Çözümlenmesi  Viessmann Kombi Servisi’ni Aramanız Gerekmektedir.

F7 Arıza Kodu : Su (Bar) Basınç Sensöründe Sorunun Meydana Geldiğini Belirten Hata Kodudur. Su Basınç Sensörü Değişimi Gerektiği İçin Kombiye Müdahale Etmemeli Servis Kaydı Oluşturmanız Gerekmektedir.**********

F8 Arıza Kodu : Vitodens 100 Kombi’nin Gaz Valfinin Kapatmayı Geç Yaptığını Gösteren Arıza Kodudur

F9 Arıza Kodu : Brülörün Devreye Girmesi Sırasında Fan Motoru’nun Devirinin Düşmesi Ya Da Brülörün Beklenen Verimi Sağlamaması  Durumlarda Kombi Bu Arıza Kodunu Veriyor. Bu Esnada Sorunu Neticelendirme açısından  Teknik Servis Yardımı Almanız Gerekmektedir.

FA Arıza Kodu : Fan Motoru’nun Sürekli Çalıştığı ,Durması Gerekirken Durmadığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Fan Motorunun Rulmanları Dağılmış Ya Da Motorunda Teknik Bir Sorun  Meydana gelmiş Diyebiliriz. Sizin yapmanız Gereken Şey Viessmann Teknik Servisi’ni Aramak Yardım Almaktır.

Fd Arıza Kodu : Kombide Elektronik Kart Sorunu Olduğu Anlamına Gelen Arıza Kodudur. Böyle Bir Durumda Sizin Müdahaleniz Gerekmez. Elektronik Kartla Alakalı Tamir Ya Da Değişim İşlemi Gerekeceği İçin Viessmann Servisi’ni Aramalı Yardım Almalısınız.

FE Arıza Kodu : Kombi İçierisinde Bulunan Tüm Parçaların Bağlantılı Olduğu Ana  Kartta Problem Olduğunda Ya Da Elektronik Kart Devreye Girmediğinde Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirmektedir. Bu Esnada Kombinin Fişi Takılı Değil De Diyebiliriz. Cihazın Fişini Kontrol Edin. Fiş Takılı olmasına Rağmen Kombi Çalışmıyor ise Ana Kartta Sorun Olabilir

Viessmann Vitodens 200

OF Arıza Kodu : Viessmann Vitodens 200 Kombi Ekranında Bu Uyarı Belirdiği Zaman Kombinin Bakıma İhtiyacı Var Demektir. Bu Durumda Kombi Bakım Talebinde Bulunmak Adına Vitodens 200 Kombi Servisi’ni Aramalısınız.

10/18 Arıza Kodu : Dış Hava Sıcaklığının Kontrolünü Yapan Dış Hava Sensöründe Ya Kısa Devre Ya Da Temassızlık Olduğunda Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Sensör Değişimi Gerekeceği İçin Viessmann Servisi’ni Arayarak Yardım Almalısınız.

20/28 Arıza Kodu : Kontrol İşleminin Gidiş Isı Sensörü Olmaksızın Devam Ettiğini Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Sıcaklık Sensöründe Temassızlık Da Olabilir Kısa Devre De Olabilir. Sizin Viessmann Kombi Servisi’ni Aramanız Gerekmektedir.

30/38 Arıza Kodu : Vitodens 200 Kombinin Kazanının Sıcaklık Sensöründe Ya Temassızlık Ya Da Kısa Devre Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Sensör Değişimi Gerekmektedir. Sorunun Hem Teşhisi Hem De Tespiti İçin Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalısınız.

Viessmann Vitodens 222 Kombi Kodlari, Vitodens 222 Arıza Kodlari

Viessmann Vitodens 222 Ariza Kodlari Hangileridir (0312) 436 54 55

A9 Arıza Kodu : Karışım Vanalı Isıtma Devresi Devredeyken Brülör Alt Sıcaklık Kuvvetinde Çalışmaktadır. Sadece Bir Karışım Vanasız Sıcaklık Devresi Devredeyse Bu Durumda Brülör Kilitli Bloke Konumuna Gelmektedir. Pompa Kilitlenmiş Ve Görevini Yapmıyor Olabilir

B0 Arıza Kodu : Baca Gazındaki Sıcaklığı Ölçme Görevinde Olan Sensörde Kısa Devre Olduğunda Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Sensör Değişimi Gerekebileceği İçin Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalısınız.

B1/B5 Arıza Kodu : Teslimat İşlevine Göre Kullanım Ünitesinde İletişim Aksaklığı Ya Da Dahili Arıza Olduğunda Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodlarından Biri Belirmektedir. Bu Durumla Alakalı Yardımları Viessmann Kombi Servisi’nden Almalısınız.

B4 Arıza Kodu : Kombinin Sıfır Derece Dış Hava Isısına Göre Dahili Hata Meydana Geldiğini Belirten Arıza Kodudur. Böyle Bir Durumda Direk Olarak Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalı Cihazın Çözümünü Sağlamalısınız.

B7 Arıza Kodu : Vitodens 222 Kombide Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Kazanın Kodlama Fişinde Problem Oluştuğunu Anlayabiliriz

B8 Arıza Kodu : Baca Gazı Isı Sensöründe Temassızlık Olduğunda Kombi Ekranında Beliren Arıza Kodudur. Bu Durumda Sensör Değişimi İçin Viessmann Kombi Servisi İle İletişime Geçmelisiniz.

Ba Arıza Kodu : Vitodens 222 Kombi Bu Uyarı Kodunu Veriyor İse Karışım Vanalı Isı Devresinin M2 Si Ek Olarak Bağlantı Setinde İletişim Sorunu Yaşıyor Demektir. Konu Hakkında Gereken Yardımı Almak İçin Servis Çağırmalısınız.

Bc Arıza Kodu : Kombinin Isıtma Devresi 1 Aynı Zamanda 2 Deki Uzaktan Kumanda Oda Termostatı İle İletişim Sorunu Yaşadığında Ekranda Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumun Çözümlenmesi İçin Mutlaka Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalısınız.Be Arıza Kodu : Oda Termostatı İle İletişime Geçilmediğini Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Termostat Ayarlarının Yapılması Açısından Viessmann Teknik Servisi Aramalısınız.

Bf Arıza Kodu : Lon İletişim Modülünde Hata Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Sorunun Çözümlenmesi İçin Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalısınız.

C4 Arıza Kodu : Vitodens 222 Kombi Bu Uyarı Kodunu Veriyor İse Open Therm Ek Bağlantı Orantısı Sağlayan Modül İle İletişim Sorunu Yaşanıyor Demektir. Viessmann Servisi İle Görüşmeli Bu Konuda Yardım Almalısınız.

C5 Arıza Kodu : Kombinin Sirkülasyonunu Sağlayan Pompasında Sorun Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Sizin Direk Olarak Viessmann Servisi’ni Aramanız Yardım İstemeniz Gerekmektedir.

C6 Arıza Kodu : Sıcaklık Devresi 1 Aynı Zamanda 2 Deki Devir Kontrolü Harici Sıcaklık Devresi Devir Daim Pompasında İletişim Problemi Yaşıyor Demektir. Bu Durumda Viessmann Kombi Servisi’ni Arayarak Konu Hakkında Yardımlar Alınız.

Cd Arıza Kodu : Vitocom 100 De İletişim Sorunu Yaşandığı Zaman Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Viessmann Servisi’ni Arayarak Yardım Almalısınız.

CE Arıza Kodu : Harici Ek Bağlantı Sağlama Görevinde Olan Modül İle İletişim Kesildiğinde Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Viessmann Servisi’ni Arayıp Yardım Almalısınız.

Da Arıza Kodu : Kontrol İşletme Devresinin Oda Sıcaklığından Bağımsız Bir Şekilde Devreye Girmesi Sayesinde Beliren Hata Kodudur. Bu Durumda Karışım Vanasız Sıcaklık Devresi 1 Ya Da 2 Nin Sıcaklık NTC Sensöründe Kısa Devre Oluşmuş Diyebiliriz. Sizin Direk Olarak Viessmann Servisi’ni Aramanız Gerekmektedir.

Dd Arıza Kodu : Oda Sıcaklığından Bağımsız Olarak Isıtma Devresi 1 Ya Da 2 Nin Sıcaklık Sensörlerinde Kesinti Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Konuda Gereken Yardımları Viessmann Kombi Servisi’nden Alabilirsiniz.

E4 Arıza Kodu : Vitodens 222 Kombide E4 Uyarı Kodu Belirdi İse 24 Volt Besleme Gerilim Sorunu Yaşanıyor Demektir. Bu Durumda Cihazın Kontrolü İçin Viessmann Servisi’ni Aramanız Gerekmektedir.

E5 Arıza Kodu : Vitodens 222 Kombi Alev Güçlendirici Sorunu Olduğunda Bu Uyarı Kodunu Verir. Bu Durumda Kombi Alev Almıyor Demektir. Bu Durumda Yapılması Gereken Viessmann Servisi’ni Aramak Ve Yardım Almaktır.

E8 Arıza Kodu : İyon Akımının Yeterli Mesafede Olmadığını Belirten Arıza Kodudur. Kombi Bu Durumda Ateşleme İşlemini Yapamayabilir. Cihaza Müdahale Etmemeli Viessmann Servisi’ni Aramalısınız.

E9/EA/EC Arıza Kodu : Kalibrasyon Esnasında İyon Akımı Yeterli Mesafede Değilse Kombi Arızaya Geçiyor Demektir. Bu Durumda Tüketici Olarak Müdahale Edebileceğiniz Bir İşlem Söz Konusu Değildir. Sorunun Önce Tespiti Sonra Çözümü İçin Servis Çağırmanız Gerekmektedir.

Ed/F0 Arıza Kodu : Brülörün Arızaya Geçmesi Sebebi İle Dahili İç Hatanın Meydana Geldiğini Belirten Arıza Kodudur. Arızanın Sebebini Bulmak Ve Çözüme Ulaştırmak Açısından Viessmann Kombi Servisi’ni Aramanız Gerekmektedir.

EE Arıza Kodu : Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Brülör Devreye Giriyor Fakat Alev Alma Sinyali Zayıf Kalıyor Demektir. Bu Durumda Kombi Verim Sağlamayabilir. Viessmann Kombi Servisi’nin Görmesi Sorunu Tespit Edip Müdahale Etmesi Gerekir.

EF Arıza Kodu : Alevin Oluşmasından Sonra Düzelebilen Bir Arıza Koddur. Sorun Düzelmez Devam Ederse Viessmann Kombi Servisi’nden Yardım Almalısınız.

F1 Arıza Kodu : Baca Gazının Emniyet Termostatını Aştığı Durumlarda Kombi Ekranında Beliren Koddur. Bu Durumda Brülör Arızaya Geçmiş Diyebiliriz. Viessmann Servisi’ni Yardım İçin Aramalısınız.

F2 Arıza Kodu : Sıcaklığı Sıfırlama Görevinde Olan Sensörün Atmış Durumda Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Tüketicinin Yapabileceği İşlem Yoktur Servisin Görüp Müdahale Etmesi Gerekmektedir.

F3 Arıza Kodu : Brülörün Çalışmak İçin Devreye Girmesi İle Birlikte Alev Sinyalinin De Devreye Girdiğini Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Sorunu Çözümletmek Açısından Viessmann Servisi’ni Aramanız Gerekmektedir.

F8 Arıza Kodu : Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Yakıt Vanasının Geç Kapandığını Söyleyebiliriz. Bu Durumda Tüketici Cihaza Müdahale Etmemeli Viessmann Kombi Servisi’ni Arayarak Yardım İstemelidir.

F9 Arıza Kodu : Brülörün Devreye Girmesinden Sonra Fanın Devrinin Düşük Kaldığını Ve Bunu Karşılamadığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Direk Olarak Viessmann Servisi İle Görüşmeniz Gerekmektedir.

FA Arıza Kodu : Fan Motorunun Görevini Tamamlaması Sonrasında Çalışmasına Devam Etmesi Yani Durmaması Gibi Durumlarda Vitodens 222 Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirmektedir. Konu Hakkında Bilgi Ve Yardım İçin Viessmann Servisi’ni Aramalısınız.

FC Arıza Kodu : Gaz Valfinde Ya Da Mosülasyon Valfinde Sorun Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Baca Gazı Hattı Kapamış Da Diyebiliriz. Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalı Konu Hakkında Yardım Almalısınız.

Fd Arıza Kodu : Vitodens 222 Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirdi İse Brülörün Beyninde Problem Olduğunu Anlayabiliriz. Bu Durumda Cihaz Çalışmayabilir Yani Verimli Olmayabilir. Bu Nedenle De Sorunun Ortadan Kalkması Açısından Viessmann Servisi’nden Yardım Almanız Gerekmektedir.

FE Arıza Kodu : Brülörün Arızaya Geçtiği Ya Da Bloke Olduğu Durumlarda Kombi Ekranında Beliren Arıza Kodudur. Bu Durumda Kodlama Fişi Arızalı Ya Da Devre Kartı Hasar Görmüş Diyebiliriz. Viessmann Teknik Servisi İle Görüşmeli Bu Konuda Yardımlar Almalısınız.

FF Arıza Kodu : Dahili Hata Olduğunda Ya Da Reset Tuşu Kilitlendiğinde Vitodens 222 Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Tüketici Olarak Bir Süre Sorunun Düzelmesi İçin Beklemeniz Gerekmektedir. Sorun Hala Devam Ederse De Mutlaka Teknik Servis Destek Almanız Gerekmektedir.

Viessmann Vitopend Elektronik Kart Tamiri Vitodens kart tamiri

Viessmann Vitopend Elektronik Kart Tamiri

Viessmann Vitodens 200 Kombi Kodlari, Viessman Vitodens 200 Hata Kodlari

Viessmann Vitodens 200 Ariza Kodlarinin Açıklamaları (0312) 436 54 55

40 Arıza Kodu : Kombinin Isıtma Devresinin Sıcaklık Sensöründe Kısa Devre Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Sensör Değişimi Gerekebilir Diyebiliriz. Böyle Bir Durumda Cihaza Müdahale Etmemeli Viessmann Teknik Servisi’ni Arayarak Yardım Talebinde Bulunmalısınız.

48 Arıza Kodu : Viessmann Vitodens 200 Kombi 48 Arıza Kodu Veriyorsa Karışım Vanalı Isı Devresinde Gidiş Isı Sensöründe Ya Temassızlık Ya Da Kopma Var Demektir. Bu Durumda Sensörün Değişimi Gerekeceği İçin Sizin Direk Olarak Viessmann Servisi’ni Aramanız Gerekmektedir.

50/51/58 Arıza Kodu : Vitodens 200 Kombinin Sıcaklık, Besleme Ya Da Konfor Sensöründe Ya Kısa Devre Ya Da Temassızlık Olduğunda Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodları Belirmektedir. Böyle Bir Durumda Sensör Değişimi Gerekebilir. Bunun İçin De Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalı Yardım Almalısınız.

59 Arıza Kodu : Sıcaklık Çıkış Sensöründe Temassızlık Meydana Geldiğini Belirten Arıza Kodudur. Böyle Bir Durumda Sensörün Değişimi İle Sorun Çözümlenebilir. Yalnız Öncesinde Cihaz Müdahale Etmemeli Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalısınız.

93/9B Arıza Kodu : Vitodens 200 Kombide Sensörlerde Kısa Devre Ya Da Temassızlık Yaşandığı Zaman Ekranda Beliren Arıza Kodudur. Tüketici Olarak Viessmann Servisi’ni Aramalı Sensör Değişimi İçin Yardım Talebinde Bulunmalısınız.

A7 Arıza Kodu : Vitodens 200 Kombide Kullanım Ünitesinde Problem Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Kontrol İşletme Arızası Söz Konusudur. Sorunun Çözümlenmesi İçin Viessmann Teknik Servisi’ni Aramalısınız.

B1 Arıza Kodu : Viessmann Kombide Brülör İşletmesi Blokaj Sorunu Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Tüketici Böyle Bir Durumda Cihaza Müdahale Etmemeli Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalıdır.

B7 Arıza Kodu : Vitodens 200 Kombide B7 Arıza Kodu Belirdi İse Kazan Kodlama Fişi Takılı Değildir. Bunun Yanı Sıra Arıza Ya Da Yanlış Takılma Söz Konusu Olduğunda Da Cihaz Bu Uyarı Kodunu Verebilir. Konu Hakkında Yardım Almak İçin Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalısınız.

Ba Arıza Kodu : Karışım Vanası Sıcaklık Devresinin Bağlantı Setinde İletişim Kopukluğu Olduğunda Vitodens 200 Kombi Bu Uyarı Kodunu Vermektedir. Servis Çağırmanız Gereken Bir Durum Olduğu İçin Viessmann Teknik Servisi’ni Aramalı Yardım Almalısınız.

BC/BD Arıza Kodu : Vitodens 200 Kombinin Oda Termostatı İle Bağlantı Kuramadığını Belirten Uyarı Kodudur. Yani Oda Termostatı İle Kombi Arasında İletişim Sorunu Var Diyebiliriz. Sorunun Biran Önce Çözümlenmesi İçin Viessmann Servisi İle Görüşmeniz Gerekmektedir.

Be Arıza Kodu : Oda Termostatı Bağlantısı Yanlış Yapıldığında Ya Da Kodlama Hatası Olduğunda Vitodens 200 Kombi Ekranında Be Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Oda Termostatı Vitotrol İle İletişimini Sağlayamıyor Diyebiliriz. Viessmann Kombi Servisi İle Görüşmeli Oda Termostatını Kontrol Ettirmelisiniz.

Bf/CF Arıza Kodu : İletişim Modülünün Yanlış Bağlantığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda İzleyeceğiniz Tek yol Viessmann Kombi Servisi’nden Yardım Almaktır.

C2 Arıza Kodu : Vitedens 200 Kombinin Güneş Enerjisi Sensörü İle İletişime Geçemediğini Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Sensörün Arızalı Olduğunu Ve Değişime İhtiyaç Duyduğunu Söyleyebiliriz. Viessmann Kombi Servisi’ni Arayarak Yardım İsteyiniz.

C6/C7 Arıza Kodu : Kombide Mevcut Olan Ve Kombinin Devir Daim İşlemini Yapan Pompasında Sorun Olduğunu Ya Da İletişim Hatası Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Cihaza Müdahale Etmeden Viessmann Teknik Servisi’ni Aramalısınız.

CD Arıza Kodu : Vitocom 100’de Bilgi Alış Verişinin Olmadığını Yani İletişim Sorununun Yaşandığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumun Çözümü İçin Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalısınız.

CE Arıza Kodu : Vitodens 200 Kombide Harici Ek Bağlantı Modününde İletişim Kopukluğu Yaşandığı Anlamına Gelen Arıza Kodudur. Bu Durum Sebebi İle Modülden Bilgi Alınamaz

Da/Db Arıza Kodu : Oda Sıcaklık Sensöründe Kısa Devrenin Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Kontrol İşletmesi Odanın Sıcaklığından Bağımsız Durumda Diyebiliriz. Servisin Müdahale Etmesi Gereken Bir Durumdur.

Dd/De Arıza Kodu : Vitodens 200 Kombide Oda Sıcaklığından Bağımsız Durumda Olan Kontrol Devresinin Sıcaklık Sensöründe Temassızlık Söz Konusu Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Problemin Ortadan Kalkması İçin Viessmann Kombi Servisi’ni Aramanız Gerekmektedir.

E4 Arıza Kodu : Vitodens 200 Kombide Besleme Gerilim Problemi Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Voltajlarla Alakalı Sorun Da Olabilir. Bu Durumun Tespit Edilmesi Ve Çözümlenmesi İçin Viessmann Servisi’ni Arayınız.

B4/B5/E5/F0/FF Arıza Kodu : Kombi İç Hata Sorunu Yaşattığında Kombi Ekranında Bu Hata Kodlarından Biri Yer Almaktadır. Aynı Anlama Gelen Bu Hata Kodlarından Biri Kombi Ekranında Belirir İse Viessmann Kombi Servisi’ni Arayınız.

F2 Arıza Kodu : Kombinin Maksimum Sıcaklık Sınırlayıcısının Aşınmış Durumda Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Tüketici Olarak Bir Süre Kadar Sorunun Düzelmesini Beklemelisiniz. Sorun Düzelmez Şayet Devam Ederse Direk Olarak Viessmann Teknik Servisi Aramalısınız.

F3 Arıza Kodu : Brülörün Devreye Girip Çalıştığını Aynı Zamanda Alev Sinyalini Verdiği Durumlarda Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Bu Durumda Bir Süre Kadar Bekleyin Cihazın Kendiliğinde Düzelme Olasılığı Vardır

F4 Arıza Kodu : Vitodens 200 Kombinin Ateşleme Sonrasında Alevi Algılamadığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Kombiyi Kapatıp Yeniden Açın Yani Kombiye Reset Atın. Sorunun Düzelmemesi Gibi Durumlarda İyonizasyonunda, Gaz Valfinde Ya Da Elektrotlarında Sorun Olabileceğini Söyleyebiliriz. Böyle Bir Durumda Viessmann Servisi’ni Aramanız Yardım İstemeniz Gerekmektedir.

F5 Arıza Kodu : Brülör Devreye Girip Çalıştığı Zaman Hava Prosestatı Açılmıyor Ya Da Ateşleme Hızına Ulaştığı Zaman Kapanmıyor İse Kombi Bu Uyarı Kodunu Vermektedir. Bu Durumda Sorunun Çözüme Ulaşması Açısından Viessmann Kombi Servisi’ni Aramalısınız.

F6 Arıza Kodu : Brülörün Devreye Girip Çalışmasından Sonra Gaz Basınç Şalterinin Açılmaması Ya Da Alev Oluştuktan Sonra Kapanmaması Gibi Durumlarda Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Böyle Bir Durumla Karşılaştıysanız Viessmann Servisi’ni Arayarak Yardım Talep Ediniz.

F8 Arıza Kodu : Vitodens 200 Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirdi İse Yakıt Vanasının Geç Kapandığını Söyleyebiliriz. Böyle Bir Durumda Sorun Teknik Destek İle Çözüme Ulaşabilir. Teknik Destekle Çözümlenmez İse Bu Durumda Viessmann Servisi’ni Aramalısınız.

F9/FA Arıza Kodu : Brülörün Devreye Girmesi İle Fan Devrinin Düşük Konuma Ulaştığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Viessman Servisi’ni Aramalı Yardım Almalısınız.

FC Arıza Kodu : Modülasyon Ventili Kumanda Sorunu Olduğunda Vitodens 200 Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirir

Fd Arıza Kodu : Brülörün Beyninde Sorun Olduğunda Vitodens 200 Kombi Bu Uyarı Kodunu Vermektedir. Bu Durumda Yardımları Alabileceğiniz Viessmann Teknik Servisi’ni Aramalısınız.

FE Arıza Kodu : Cihaza Yakın Bir Yerde Güçlü Bir Elektromanyetik Alanın Olduğu Ya Da Kazanın Kodlama Fişinde Sorun Olduğu Durumlarda Bunun Yanı Sıra Ana Kartın Arızalı Olduğu Durumlarda Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Viessmann Kombi Servisi’ni Arayarak Sorunun Hem Tespitini Hem De Çözümlenmesini Sağlayabilirsiniz.

 

Viessmann Vitodens 222   Arıza Kodları (0312) 436 54 55

OF Arıza Kodu : Vitodens 222 Kombi Bu Uyarı Kodunu Veriyor İse Kombinin Periyodik Bakıma İhtiyacı Var Demektir. Bakım Konusunda Yardım Almak İçin Viessmann Servisi’ni Aramalısınız.

10/18 Arıza Kodu : Dış Havanın Isı Derecesini Kontrol Etme Aynı Zamanda Kombiye Bildirme Görevinde Olan Hava Sensöründe Temassızlık Ya Da Kısa Devre Sorunu Olduğunda Ekranda Bu Uyarı Kodu Belirir. Bu Durumda Viessman Kombi Servisi’ni Arayarak Yardım Alınız.

20/28 Arıza Kodu : Sistemin Gidiş Isı Sensöründe Temassızlığın Ya Da Kısa Devrenin Yaşandığı Durumlarda Kombi Ekranında Bu Arıza Kodları Belirmektedir. Gidiş Isı Sensörü Olmaksızın Kontrol İşleminin Gerçekleştiğini Söyleyebiliriz

30/38 Arıza Kodu : Cihazın Kazanının Isı Sensöründe Ya Temassızlık Ya Da Kısa Devre Sorunu Yaşandığını Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Viessmann Servisi İle İletişime Geçmelisiniz.

40/48 Arıza Kodu : Karışım Vanalı Isıtma Devresinin Gidiş Isı Sensöründe Ya Kısa Devre Ya Da Temassızlık Olduğunda Kombi Ekranında Bu Arıza Kodları Belirmektedir. Bu Durumda Sorunun Çözümlenmesi Açısından Viessmann Teknik Servisi’nden Yardım Almanız Gerekmektedir.

50/58 Arıza Kodu : Vitodens 222 Kombinin Ekranında Bu Uyarı Kodları Belirdi İse Boylerin Isı Sensöründe Kısa Devrenin Ya Da Temassızlığın Oluştuğu Anlamına Gelmektedir. Bu Durumda Tüketici Olarak Cihaza Müdahale Etmemeli Viessmann Kombi Servisi İle Görüşmelisiniz.

51/59 Arıza Kodu : Çıkış Sıcaklık Sensöründe Arıza Olması Sebebi İle Sıcak Suyun Hazır Olmadığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Temassızlık Ya Da Kısa Devre Sorunu Var Diyebiliriz

A7 Arıza Kodu : Vitodens 222 Kombinin Kontrol Kullanım Ünitesinde Problem Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Böyle Bir Durumda Tüketici Müdahale Gerekmez. Viessmann Servisi’ni Aramalı Yardım Almalısınız.

A8 Arıza Kodu : Cihazın Devir Daimini Sağlayan Pompasında Sorun Olduğunda Ya Da En Düşük Debi Değerlerine Erişemediğinde Kombi Ekranında Bu Uyarı Kodu Belirmektedir. Sorunun Ortadan Kalkması Açısından Viessmann Teknik Servisi’ni Arayarak Yardım Almalısınız.

viessmann vitopend 100 kart tamiri,Viessmann Vitotrol 300,Viessmann Vitotrol 200,viessmann vitodens 300 w,

viessmann vitopend 200 anakart fiyatı,

viessmann vitopend 100 kombi kart fiyatı,

viessmann yoğuşmali vitopend 100 elektronik kart,

viessmann kombi arızaları,

viessmann kombi vitopend 100,

viessmann kombi ateşleme yapmıyor,

viessmann kombi arıza kodları,

viessmann vitodens 50w Kar Tamiri Fiyatı,

viessmann vitodens 050w Kar Tamiri Fiyatı,

viessmann yoğuşmali vitopend 100 elektronik kart,

viessmann vitopend 100 kombi kart fiyatı,

viessmann vitopend 200 anakart fiyatı,

viessmann vitopend 100 anakart fiyatı,

viessmann yoğuşmali vitopend 100 elektronik kart,

viessmann vitodens 50 w 20 kw tam yoğuşmalı kombi Kart tamiri,

viessmann vitopend 100 f5 hatası,

viessmann vitodens 50w Kar Tamiri,

viessmann vitodens 050w Kar Tamiri,

viessmann 50 w 20 kw Kart Tamiri,Viessmann Vitotrol 300 Kart tamiri,Viessmann Vitotrol 200 Kart Tamiri,viessmann vitodens 300 w Kart tamiri,viessmann vitotronic 200,viessmann vitotronic 300,viessmann vitotronic 100,viessmann vitotronic 200 Fiyatı ,viessmann vitotronic 300 Fiyatı ,viessmann vitotronic 100 Fiyatı,

viessmann vitotronic 200 Kart Fiyatı ,viessmann vitotronic 300 Kart Fiyatı ,viessmann vitotronic 100 Kart Fiyatı,

Comments for this post are closed.